Zespół

Piotr Borkowski

CEO AI Security Foundation

 Ekspert oraz Manager z 17-letnim doświadczeniem w zakresie szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa. Zaangażowany w projekty społeczne takie jak Stowarzyszenie AntiFraud czy Fundacja CISO #Poland. Uczestnik oraz lider wielu projektów o randze rządowej (CERT.GOV.PL), doradczej (Deloitte) oraz globalnej jako Executive Director i Head of Red Team Operations & Cybersecurity Testing w jednym z globalnych banków. Pełnił również rolę Doradcy Zarządu czy też zewnętrznego CISO dla wielu firm oraz organizacji, pomagając konstruować od podstaw cały system bezpieczeństwa. Wykładowca przedmiotów z zakresu bezpieczeństwa. Prelegent na wielu branżowych konferencjach w Polsce i na świecie. Rozwój sztucznej inteligencji obserwuje od lat analizując jej mocne oraz słabe strony. Jako ekspert od spraw bezpieczeństwa chce dołożyć cegiełkę do rozwoju tej gałęzi działania poprzez projekt społeczny jakim jest AI Security Foundation.

Augustyn Wróbel

Jest adwokatem z kilkunastoletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej, ze specjalizacją w bankowości, zrównoważonych finansach oraz dłużnych rynkach kapitałowych. Doradza bankom zarówno w kwestiach transakcyjnych jak i regulacyjnych. Obecnie zajmuje stanowisko Counsel w kancelarii Osborne Clarke. Prelegent na licznych konferencjach, szkoleniach oraz wykładowca studiów MBA. Augustyn liczy, że społeczny projekt jakim jest AI Security Foundation wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa wykorzystania sztucznej inteligencji oraz rozwój znaczenia sustainable digital finance, której AI jest istotną częścią.

Maciej Mackiewicz

Jest adwokatem specjalizującym się w połączeniu prawa karnego, nowych technologii i compliance.  Jego doświadczenie obejmuje szereg projektów z zakresu bezpieczeństwa korporacyjnego, przeciwdziałania nadużyciom wewnętrznym, kompleksowych audytów i wdrożeń w obszarze ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa. Obecnie jest wspólnikiem w butikowej kancelarii adwokackiej o profilu karno – gospodarczym. Maciej jest pomysłodawcą i koordynatorem Forum Bezpieczeństwa Telekomunikacyjnego „Tel Sec” – konferencji organizowanej wspólnie przez zespoły ds. bezpieczeństwa największych operatorów telekomunikacyjnych oraz założycielem i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Przeciwko Nadużyciom Gospodarczym „Antifraud”, stanowiącego platformę współpracy osób i jednostek zajmujących się bezpieczeństwem biznesu.

Mariusz Szewczyk

Od długiego czasu śledzi i analizuje rozwój sztucznej inteligencji. Widzi potencjał i jednocześnie zagrożenia jakie niesie implementacja AI do życia codziennego człowieka. Wiedzę techniczną wyniesioną z Politechniki Warszawskiej łączy z wieloletnią pasją do zdobywania wiedzy na temat ludzkiego organizmu i umysłu. Zaangażowany w kwestie społeczne oraz akcje związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu

Paweł Fiedorowicz

Manager z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym zdobytym zarówno w globalnych ustrukturyzowanych firmach, spółkach portfelowych funduszy inwestycyjnych, jak i organizacjach właścicielskich będących liderami w swoich obszarach, między innymi w InPost, Black Red White oraz 4F. Jego doświadczenie obejmuje kompleksowe zarządzanie strategią biznesową, ekspansję międzynarodową oraz realizację projektów kluczowych dla sukcesu organizacji. Jego obszar odpowiedzialności obejmował również wspieranie tradycyjnych z natury biznesów poprzez nowe technologie.  Jest zwolennikiem innowacyjnych podejść w biznesie i wierzy w potencjał nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, aby wspierać i zabezpieczać rozwój tradycyjnych przedsiębiorstw.

Kamila Borkowska

Zdecydowała się zaangażować w projekt AI Security Foundation, by pomagać w rozpowszechnianiu wiedzy na temat odpowiedzialnego rozwoju AI, która wspiera społeczeństwo, ale go nie zastępuje. W Fundacji odpowiedzialna jest za działania marketingowe i PR-owe. Kamila od kilkunastu lat zawodowo i z pasji związana jest z rynkiem nieruchomości, w którym sztuczna inteligencja odgrywa również coraz większą rolę. Prywatnie miłośniczka podróży, wycieczek górskich i jazdy konnej.